Bitexova Borsası’nda Çekim İşlemleri Durduruldu. Siteye Ulaşım Sağlanamıyor

bitexova borsası battı mı

Bitexova borsasında alım-satım ve para çekme işlemleri durduruldu. Bu gelişme ise Bitexova battı mı? sorusunu akıllara getirdi. İşte detaylar.

Bitexova Battı mı?

Geçtiğimiz aylarda Thodex ve Vebitcoin skandalları ile gündeme gelen kripto para borsaları, yine bir skandal ile anılmaya başlandı. Bu defa iddiaların odağında ise yaklaşık 15 bin üyesi bulunan Bitexova borsası yer alıyor.

Gündeme gelen iddialara göre Bitexova kullanıcıları sistem üzerinden alım-satım işlemi yapamıyor ve borsadan para çekme işlemleri de askıya alındı. Yaşanan bu gelişme üzerine mağdur olduğunu söyleyen yatırımcılar söz konusu borsadan şikayetçi oldu ve paralarını kurtarabilmek için harekete geçti.

Adı Bitexnova olan ve geçtiğimiz hafta adını Bitexova olarak değiştiren borsa, yatırımcılarını bu değişiklik ile bir hayli şaşırtmıştı. Daha sonra çekim işlemlerinin durdurulması ile akıllara Bitexova battı mı sorusu gelmeye başladı.

Bitexova para çekme işlemi yapılamıyor

Konu ile ilgili borsa yetkililerinden şuana kadar herhangi bir açıklama yapılmazken, uzmanlar yaklaşık 250 milyon TL paranın içeride kaldığını belirtiyor. Yatırımcılar ise sosyal medya hesaplarında ve çeşitli platformlarda paralarının içeride kaldığını ve mağdur edildiklerini belirtiyor. Artan şikayetler neticesinde Bitexova borsası ile ilgili inceleme başlatıldı.

Şuan ilgili borsanın internet sitesine ise ulaşılamadığı görülüyor.

Uzmanlar yeniden uyardı

Geçtiğimiz aylarda çeşitli kripto para borsalarının kapatılması ile mağdur olan yatırımcılara birçok kez çağrı yapan uzmanlar, bu çağrıyı yenileyerek bu tarz borsalara kesinlikle güvenilmemesi gerektiğini söyledi.

DİKKAT !!!
"Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir" Bu içerik kripto para piyasaları ile ilgili bilgileri paylaşmak için oluşturulmuştur.
Kesinlikle yatırım yada al-sat tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için ''Risk Açıklaması ve Sorumluluk Reddi'' sayfamızı inceleyin.