FTX Token Nedir? Nasıl Alınır? FTX Token Geleceği

FTX (FTT) token nedir, nasıl alınır? Güncel FTX token yorumları ve geleceği ile ilgili analizlere bu yazımızda ulaşabilirsiniz.

FTX Token (FTT) Nedir?

FTT, 8 Mayıs 2019 tarihinde hayata geçen kripto para işlem platformu FTX’in yerel kripto parasıdır.

FTX borsasının arkasında, ana akım kripto vadeli işlem borsalarında pek çok sorunun bulunduğunu ve bunları çözmek için kendi platformlarını başlatmaya karar veren, son yılların en büyük kripto para trader’larından oluşan bir ekip bulunuyor. FTX borsası; iade önleme, merkezi teminat havuzu ve evrensel stablecoin mutabakatları gibi özellikleriyle rakiplerinden ayrıldığını iddia ediyor.

İade önleme konusuna bakılacak olursa, diğer türev borsalarında yer alan hatırı sayılır miktardaki müşteri fonu, sosyalleştirilmiş kayıp yöntemiyle ele geçirildi. FTX ise üç katmanlı tasfiye modeli kullanarak bunun olmasını engelliyor.

Mevcut kripto vadeli işlem borsalarında teminat farklı token cüzdanlarına bölünüyor. Bu durum, pozisyonların tasfiye edilmesini engellediği için trader’ların işini zorlaştırıyor. Öte yandan, FTX türev ürünleri stablecoin’e dayalı ve yalnızca evrensel marjin cüzdanları ile uyumlu.

FTT’nin bir başka özelliği de, yatırımcıların marj işlemi yapmaya gerek kalmadan kaldıraçlı pozisyonlar oluşturmalarına izin veren kendiliğinden kaldıraçlı token içermesi. Bir trader 3x kaldıraçlı kısa Bitcoin pozisyonu almak isterse, FTX üzerinden 3x kaldıraçlı kısa Bitcoin token’ı satın alabilir. Bu token seçenekleri ERC-20 standardına uyumlu ve herhangi bir spot borsada listelenebilir. FTX şu anda XRP, BNB, TRX, BTC, ETH, EOS, USDT ve LEO için kaldıraçlı token sunuyor.

FTX Token Kurucusu Kim?

FTX Token veya kısaca FTT; Sam Bankman-Fried ve Gary Wang tarafından kuruldu.

Sam Bankman-Fried, FTX Kripto Türev Borsasının kurucu ortağı ve CEO’su konumunda. Aynı zamanda Almeda Research CEO’su ve Center for Effective Altruism bünyesinde geliştirme direktörü olarak çalıştı. Ayrıca 2014 yılından 2017’ye kadar Jane Street Capital dahilinde trader olarak görev aldı.

Bankman-Fried ise fizik okudu ve Massachusetts Teknoloji Enstitüsü’nde lisans derecesi elde etti.

Gary Wang, FTX Kripto Türev Borsasının kurucu ortağı ve CFO’su. Ayrıca Almeda Research firmasının baş teknoloji sorumlusu. Daha önce Google’da yazılım mühendisliği stajı yaptıktan sonra yazılım mühendisi olarak çalıştı. Aynı zamanda Facebook’ta da yazılım mühendisi olarak staj yaptı.

Kendisi, Massachusetts Teknoloji Enstitüsü’nden matematik ve bilgisayar bilimleri alanında lisans derecesine sahip.

FTX Token Yorumları ve Geleceği

FTX, kripto para işlemlerinde önde gelen şirketlerden ve en büyük likidite sağlayıcılarından biri olarak bilinen Almeda Research tarafından desteklenmektedir.

Bu nedenle FTX, sektörde uzmanlaşmış profesyoneller tarafından tasarlanmış bir üründür. Teminattan bakım marjına, tasfiye süreçlerine ve ürün listelemeye kadar birden fazla hizmet içerir. FTX ayrıca hızlı gelişim döngülerine odaklandığını ve yeni kripto para alım satım sistemlerini rekabetçi biçimde kullanıma açtığını iddia ediyor.

Dolaşımda Kaç FTX Token (FTT) Var?

FTX; vadeli işlem, kaldıraçlı token ve tezgah üstü piyasa (OTC) seçenekleri sunan, kurumsal düzeyde çözümlere odaklanan kripto türev borsasıdır.

FTX Token ise, ağın gücünü ve FTT talebini artırmak amacıyla dolaşımdaki arzı azaltmak için tasarlanmış FTX ekosisteminin bel kemiğini oluşturur.

Şubat 2021 itibarıyla dolaşımda yaklaşık 94 milyon FTT bulunuyordu. Toplam FTT arzı ise yaklaşık 345 milyon olarak hesaplandı.

FTX Token Ne Kadar?

FTX Token (FTT) Nereden Alınır?

FTX Token veya FTT, Binance, Huobi Global, FTX Borsası ve HitBTC dahil olmak üzere birçok kripto para borsasından satın alınabilir, satılabilir ve değiş tokuşu yapılabilir.

DİKKAT !!!
"Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir" Bu içerik kripto para piyasaları ile ilgili bilgileri paylaşmak için oluşturulmuştur.
Kesinlikle yatırım yada al-sat tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için ''Risk Açıklaması ve Sorumluluk Reddi'' sayfamızı inceleyin.