Cronos (CRO) Coin Nedir? Nereden Alınır?

Bir borsa tokeni olan Cronos (CRO) coin nedir, nereden alınır, analistlerin CRO coin yorumları ve geleceği ile ilgili tahminleri yazımızda bulabilirsiniz.

Cronos (CRO) Coin Nedir?

Crypto.com Coin (CRO); Crypto.com ödeme, ticaret ve finansal hizmetler şirketi tarafından geliştirilen, merkeziyetsiz ve açık kaynaklı blockchain olan Crypto.com Chain’in yerel kripto para tokenidir.

Crypto.com Chain; kişilerin sahip oldukları para üzerindeki kontrollerini artırmalarının, kullanıcı verilerini ve kimlik bilgilerini korumanın bir yolu olarak, Crypto.com tarafından kripto para birimlerinin küresel şekilde benimsenmesini hızlandırmak için tasarlanmış çözümlerinden biri konumunda. CRO blockchain, öncelikli olarak Crypto.com Pay mobil ödeme uygulamasına güç veren bir dijital araç olarak hizmet veriyor.

Gelecekte Crypto.com, diğer hizmetlerini de güçlendirmek adına CRO platformunun erişim kapasitesini genişletmeyi planlıyor.

CRO, Kasım-Aralık 2018’de kullanıma açıldı.

Crypto.com Coin Kurucusu Kim?

Crypto.com Coin, Crypto.com şirketi tarafından “herkesin cüzdanına kripto para birimi dahil etme” vizyonunun bir parçası olarak hayata geçti. Crypto.com, Haziran 2016’da Kris Marszalek, Rafael Melo, Gary Or ve Bobby Bao tarafından “Monaco Technologies GmbH” ismi altında kuruldu.

Polonya merkezli Adam Mickiewicz Üniversitesi’nden mezun olan Kris Marszalek, Crypto.com’u hayata geçirmeden önce üç şirketi kurdu ve yönetti. Bunlar; tüketici elektroniği tasarım ve üretim işi yapan Starline Polska, konuma dayalı mobil hizmet platformu YIYI ve elektronik ticaret firması BEECRAZY olarak sıralanıyor.

Rafael Melo ise PUC-Rio’dan mühendislik eğitimi almış bir isim. Melo, finans alanında 15 yılı aşkın süre boyunca çalıştıktan sonra, Asya’daki büyük şirketlerde görev aldı. Ensogo isimli sosyal ticaret web sitesinin 50 milyon Avustralya dolarının üzerinde fon elde etmesinde önemli katkıları oldu.

Gary Or, dokuz yılı aşkın birden fazla mühendislik alanında uzmanlaşmış bir yazılım mühendisi. Crypto.com’u kurmadan önce Or, Ensogo platformunu inşa eden isimdi ve mobil uygulama geliştirme firması Foris’in kurucularından biri oldu. Lisans derecesini Hong Kong Üniversitesi’nden mühendislik ve bilgisayar bilimleri alanında aldı.

Bobby Bao ise Crypto.com’un kuruluşunda yer almadan önce, Çin Renaissance yatırım bankasının birleşme ve satın alma bölümünde çalıştı. Bao; University of Melbourne, NYU Stern School of Business ve College of William & Mary kurumlarında eğitim aldı.

Cronos Coin Özellikleri ve Geleceği

CRO blockchain, temel olarak Crypto.com’un ödeme, ticaret ve finansal hizmetler çözümleri üzerinden kullanıcılarına fayda sağlamaya odaklanmış bir oluşum.

CRO sahipleri, doğrulayıcı görevi yapmak ve ağ üzerindeki transferleri işlemek karşılığında ücret kazanmak için Crypto.com Chain üzerine paralarını yatırabiliyorlar. Ek olarak CRO tokenleri Crypto.com Chain üzerindeki işlemlerin ücretlerini ödemek için de kullanılabiliyor.

Crypto.com Pay ödeme uygulaması bünyesinde kullanıcılar, CRO ile ödeme yaparak yüzde 20’ye; hediye kartları satın alarak veya diğer kullanıcılarla eşler arası transfer gerçekleştirerek yüzde 10’a kadar para iadesi alabiliyorlar.

Alım satım kullanım senaryoları söz konusu olduğunda Crypto.com App, kullanıcıların CRO tokenlerini stake ederek önceden belirlenmiş tokenler üzerinden ödül kazanabiliyorlar.

Bunlara ek olarak kullanıcılar, Crypto.com tokenlerinden yıllık yüzde 10 ila 12’ye kadar faiz kazanmak için stake edebiliyor. Bunun için Crypto.com Exchange uygulamasını ya da fiziki Visa kartını kullanabiliyorlar.

Genel hatlarıyla CRO, Crypto.com’un kripto para birimlerinin küresel ölçekte benimsenmesini artırma çabasına güç veren bir araç görevi görüyor. Dolayısıyla şirket, kullanıcıların paraları, verileri ve kimlikleri üzerindeki kontrollerini artırmak için kripto para biriminden yararlanmalarına olanak tanıyan yeni kullanım senaryoları geliştirmek için aralıksız çalışıyor.

Piyasada Kaç Cronos Coin (CRO) Var?

Toplam CRO arzı 100 milyar token ile sınırlı. Bunların tümü blockchain hayata geçtiğinde dolaşıma sokuldu. Yani CRO, madenciliği yapılamaz bir kripto para birimi olarak çalışıyor. Crypto.com ön satış, halka açık satış veya ilk token arzı (ICO) yöntemlerini uygulamadı. Bunun yerine tokenler yalnızca ikincil dağıtım yoluyla kullanıcılara ulaştırılıyor.

Toplam CRO arzı beş farklı amaç için tahsis ediliyor:

  • %30 — İkincil dağıtım ve faaliyete geçiş teşvikleri – 14 Kasım 2018’den itibaren beş yıl boyunca her gün toplu biçimde yayımlanıyor;
  • %20 — Sermaye rezervi – 7 Kasım 2022’ye kadar donduruldu;
  • %20 — Uzun Vadeli Ağ Teşvikleri – 7 Kas. 2022’ye kadar donduruldu;
  • %20 — Ekosistem bağışları – Crypto.com Chain Mainnet açılış dönemine kadar donduruldu;
  • %10 — Topluluk gelişimi.

Cronos Coin Ne Kadar?

Crypto.com Coin [CRO] Nereden Alınır?

CRO coin, Crypto.com, OKEx, Hotbit, Huobi Global ve daha birçok global borsada listelenmiş ve alım-satıma açılmıştır.

DİKKAT !!!
"Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir" Bu içerik kripto para piyasaları ile ilgili bilgileri paylaşmak için oluşturulmuştur.
Kesinlikle yatırım yada al-sat tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için ''Risk Açıklaması ve Sorumluluk Reddi'' sayfamızı inceleyin.