Metamask Kucoin Ağı Ekleme Nasıl Yapılır?

Metamask Kucoin ağı ekleme işlemi nasıl yapılır

Metamask Kucoin ağı ekleme işlemi nasıl yapılır? Metamask Kucoin ağı yapılandırma ayarları nelerdir?

Kucoin Ağı Nedir?

Kucoin ağı, önde gelen kripto para borsalarından Kucoin borsasının lansmanını 16 Haziran 2021 yılında yaptığı, kendi blok zincir ağıdır. Bu blockchain ağında yapılan her işlem kullanıcılar tarafından kayıt edilir ve kontrolü sağlanır. Mevcut ETH ağında ki gas fee ücretlerinin maliyetlerinin azaltmak ve kullanıcılara daha az maliyetli işlem seçeneği sunmak amacı ile kurulan Kucoin ağı, borsanın kendi tokeni olan KSC token ile uyumlu bir ağdır.

Kucoin tarafından desteklenen bir blockchain ağı olan Kucoin ağı, Metamask’ta dahil bazı özel cüzdanlarda kullanılabiliyor. Kucoin ağını destekleyen cüzdanlardan bir tanesi olan Metamask için Kucoin ağı ekleme işleminin nasıl yapıldığına geçelim.

Metamask Cüzdana Kucoin Ağı ekleme

  • Cüzdana Kucoin ağı eklemek için öncelikle Metamask cüzdan hesabınıza girerek, sağ üst köşede bulunan ağlar bölümüne tıklayın.
  • Açılan menünün altında ”Özel RPC” sekmesine tıklayarak, ağ ekleme bölümünü açın.
  • Açılan sayfada yeni ağ eklemek için bilgilerin girilmesi gereken satırlara sırası ile aşağıda ki verileri kopyalayarak yapıştırın.

New (Yeni) RPC URL: https://rpc-mainnet.kcc.network
Chain (Zincir) ID: 321
Currency Symbol (Token Sembolü): KCS
Block Explorer URL: https://explorer.kcc.io/en

Metamask Kucoin ağı ekleme
  • Tüm verileri sırası ile ilgili satırlara yapıştırdıktan sonra ”Kaydet” butonuna tıklayarak Metamask Kucoin ağı ekleme işlemini sonlandırmış olacaksınız.
DİKKAT !!!
"Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir" Bu içerik kripto para piyasaları ile ilgili bilgileri paylaşmak için oluşturulmuştur.
Kesinlikle yatırım yada al-sat tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için ''Risk Açıklaması ve Sorumluluk Reddi'' sayfamızı inceleyin.