Safemoon V2 Nedir? V2’ye Geçiş Nasıl Yapılır?

Safemoon v2 nedir? Metamask ve Trust Wallet cüzdanlarda v2’ye geçiş nasıl yapılır?

Safemoon v2 (SFM coin) nedir, Safemoon v1’den v2’ye geçiş Metamask ve Trust Wallet cüzdanlarında nasıl yapılır? Metamask cüzdana Safemoon v2 (SFM) coin nasıl eklenir?

Safemoon v2 (SFM) coin nedir?

2021 yılında BSC ağında üretilen ve piyasaya sürülen ve yatırımcıların ilgisini çeken SAFEMOON, bildirilen yol haritasında belirttiği üzere yeni sözleşme adresine geçti ve 1000/1 oranında adet azaltılarak yeniden revize edildi. Yapılan bu geçiş sonrası SAFEMOON adı ile piyasaya sürülen coin SFM olarak isim değiştirdi ve yeni sözleşme adresi ile alınıp satılmaya başlandı.

Gerçekleştirilen geçiş sonrası yatırımcılarına v1 versiyonundan v2 versiyonuna nasıl gçeiş yapılabileceği ile ilgili bir rehber hazırlayan Safemoon geliştirici ekibi, yatırımcılarının en kısa sürede bu geçiş işlemini yapması gerektiğini bildirdi. Geçiş işleminde kullanılmak üzere geliştirilen swap platformunun da hazır olması ile milyonlarca yatırımcı sahip olduğu Safemoon coinleri SFM olarak dönüştürdü ve dönüştürme işlemi halen devam ediyor.

Safemoon v1’den v2’ye geçiş Metamask cüzdanda nasıl yapılır?

Kişisel cüzdanda bulunan Safemoon v1’den v2’ye geçiş işlemi yapabilmek için öncelikle cüzdanınızda, BSC blokzincirine ödenmek üzere bir miktar BNB bulunmak zorunda. Bulunması gereken bu BNB’ler geçiş işlemi esnasında gas fee ücreti olarak ödenecek. İşlem sonrası Safemoon coinleriniz 1000/1 oranında SFM olarak değişecek ve herhangi bir değer kaybına uğramayacak. Eğer cüdanınızda BNB bakiyeniz bulunmuyor ise Binance veya BinanceTR borsalarından Metamask cüzdana BNB gönderme işlemi yapabilirsiniz.

1. Geçiş işlemi için öncelikle tarayıcımızdan Metamask cüzdana giriş yapıyoruz. Daha sonra Safemoon resmi internet sitesi olan safemoon.net adresine gidiyoruz. Sitenin tam ortasında bulunan ”Consolidate to V2 Safemoon!” butonuna tıklıyoruz ve geçiş işlemini yapacağımız swap platformuna erişiyoruz.

2. Swap platformuna ulaştıktan sonra sağ üst köşede bulunan ”Connect to wallet” butonuna tıklayarak Metamask cüzdanımızın platform ile bağlantı kurmasını sağlıyoruz. Bağlantı kurulduktan sonra Safemoon yazan satırın hemen üstünde bulunan ”Max” butonuna tıklıyoruz ve sahip olduğumuz tüm Safemoon coinler bu satırda görünecek. Alt satırda ise geçiş yapılacak SFM coin adeti görülecektir.

3. Bu işlemin ardından sırası ile sağ altta bulunan ”Continue” butonuna tıklıyoruz ve işlemi onaylamamız için bir onay sayfası açılıyor. İşlem onayının ardından ”Migrate” butonuna tıklıyoruz ve işlem tamamlanana kadar bekliyoruz. İşlem tamamlandı yazısı çıktıktan sonra tüm Safemoon v1 coinlerimiz SFM coine dönüşmüş olacaktır.

Safemoon v2 Metamask cüzdana eklemek için ise cüzdanda BSC ağı açıkken ”İmport Token” seçeneğine tıklıyoruz. Açılan sayfada adress kısmına geçiş yaptığımız SFM coin adresini yapıştırarak onaylıyoruz. Bu işlemin ardından sahip olduğumuz SFM coinler Metamask cüzdanda görünmeye başlıyor.

Safemoon v2 (SFM) sözleşme adresi; 0x42981d0bfbAf196529376EE702F2a9Eb9092fcB5

Safemoon v1’den v2’ye geçiş Trust Wallet cüzdanda nasıl yapılır?

1. Geçiş işlemini Trust Wallet’ten yapmak için ise öncelikle Trust Wallet cüzdana giriş yapıyoruz ve cüzdanımızda gas fee ücreti için gerekli BNB’nin olduğundan emin oluyoruz.

2. Daha sonra cüzdanın sağ alt köşesinde bulunan ”Daaps” butonuna tıklayarak açılacak ekrandan https://swap.safemoon.net adresine gidiyoruz. Safemoon swap ekranına ulaştıktan sonra Safemoon yazan satırın hemen üstünde bulunan ”Max” butonuna tıklıyoruz ve sahip olduğumuz tüm Safemoon coinler bu satırda görünecek. Alt satırda ise geçiş yapılacak SFM coin adeti görülecektir.

3. Bu işlemin ardından sağ altta bulunan ”Continue” butonuna tıklıyoruz ve işlemi onaylamamız için bir onay sayfası açılıyor.

5. Daha sonra ”Migrate” butonuna tıklıyoruz ve işlem tamamlanana kadar bekliyoruz. İşlem tamamlandı yazısı çıktıktan sonra tüm Safemoon v1 coinlerimiz SFM coine dönüşmüş olacaktır.

Safemoon v2 Trust Wallet cüzdana eklemek için ise cüzdan anasayfasına dönerek sağ üst köşede bulunan token listesi simgesine tıklıyoruz. Açılan sayfada ”SFM”yazarak arama yapıyoruz ve arama sonucunda çıkan SFM coin gösterimini aktif olarak değiştiriyoruz. Bu işlemin ardından SFM coinleriniz Trust Wallet hesabınızda görünmeye başlayacaktır.

DİKKAT !!!
"Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir" Bu içerik kripto para piyasaları ile ilgili bilgileri paylaşmak için oluşturulmuştur.
Kesinlikle yatırım yada al-sat tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için ''Risk Açıklaması ve Sorumluluk Reddi'' sayfamızı inceleyin.

3 Comments on “Safemoon V2 Nedir? V2’ye Geçiş Nasıl Yapılır?”

  1. Hotbit cüzdanımdaki Safemoon coin nasıl yapacağız kardeşim

  2. Merhaba trust wallet deki safemoon u v2 ceviremiyorum. Suresi doldugu icin sanirim baska bir yolu varmi Saygilar.

Comments are closed.