Trust Wallet Coin Alma ve Coin Satma İşlemi Nasıl Yapılır?

Trust Wallet coin alma, coin satma işlemi nasıl yapılır?

Trust Wallet ile hangi coinler alınır? Trust Wallet coin alma ve satma işlemleri nasıl yapılır? Baştan sona detaylı Trust Wallet kullanım rehberi.

Trust Wallet dünyanın önde gelen borsalarından biri olan Binance borsasının sahibi olduğu dijital kripto para borsasıdır. Sadece mobil kullanıma uygun olan Trust Wallet, binlerce kripto parayı saklamanıza ve alıp satmanıza olanak sağlamaktadır. Trust Wallet ile ilgili daha fazla bilgiye sahip olmak için Trust Wallet nedir? başlıklı detaylı inceleme yazımıza göz gezdirebilirsiniz.

Cüzdan ile ilgili kısa bilgiyi verdikten sonra, Trust Wallet coin alma ve satma işlemi yapmak ile ilgili rehberimize geçelim.

Trust Wallet ile coin almak için öncelikle bir cüzdan sahip olmanız ve cüzdanınıza coin göndermeniz gerekmektedir. Üyeliğinizin bulunduğu Binance, Gate io, Huobi Global veya başka bir borsadan Trust Wallet cüzdana coin göndermek mümkündür.

Trust Wallet coin alma işlemi nasıl yapılır?

Borsadan cüzdana coin gönderme işlemi için en uygun coin USDT yani dolardır. Cüzdana USDT göndermek için cüzdanın arama kısmına gelin ve USDT satırına tıklayarak TRC20 adresini kopyalıyoruz. Daha sonra üyeliğimizin bulunduğu borsadan da USDT coine tıklıyoruz ve gönder seçeneğini işaretleyerek kopyaladığımız ağ adresini gönderilecek ağ bölümüne yapıştırıyoruz. Burada dikkat etmeniz gereken en önemli husus, gönderim yapılacak ağı TRC20 olarak seçmenizdir. TRC20 ağı ile yapılacak gönderimlerde Gas Fee ücreti sadece 1 dolar olarak kesilecektir. ERC20 ağı gas fee ücreti ise oldukça yüksek olacaktır. Bu sebeple ERC20 ağı ile gönderim yapmamaya dikkat edin.

Trust Wallet coin yatırma işlemi

1) Gönderim işlemi tamamlandıktan ve USDT Trust Wallet cüzdanımıza ulaştıktan sonra, cüzdanın alt menü kısmında bulunan ”DApps” seçeneğine tıklıyoruz.

2) Açılan sayfada karşımıza Pancakeswap, Uniswap, SushiSwap gibi platformlar çıkacaktır. Alacağımız coin bu platformlardan hangisinde alım-satıma açıksa o platformu seçerek işleme devam ediyoruz.

Bu rehberde örnek olarak Pancakeswap platformunu ele alacağız, ancak tüm platformlarda yapılacak işlemler aynıdır.

3) Platforma tıkladıktan sonra açılacak ekranda üst bölümde öncelikle satacağımız coini seçiyoruz. Alt kısımda ise satın alacağımız coini seçiyoruz ve alt kısımda bulunan onay seçeneğine tıklıyoruz.

4) Gerekli fee ücreti onayı ve işlem onayını yaptıktan sonra işlemimiz onaylanacak ve takas işlemini tamamlamış olacağız.

Tüm işlemler başarı ile gerçekleştikten sonra tekrar Trust Wallet cüzdan sayfasını açtığımız zaman satın almış olduğumuz coin cüzdanımızda görünüyor olacak.

Trust Wallet coin satma işlemi nasıl yapılır?

Sahip olduğumuz coinleri satmak için yine yukarıda ki ”1” numaralı işlemi yapıyoruz. Alt menüde bulunan ”DApps” seçeneğine tıklayarak işlem yapmak istediğimiz platforma geçiş yapıyoruz.

Platformda üst bölümde satmak istediğimiz coini, alt bölümde ise dönüştürmek istediğimiz coini seçiyoruz ve işlem onayına basıyoruz.

Gas fee ve dönüştürme onayları tamamlandıktan sonra Trust Wallet coin satma işlemi tamamlanmış oluyor.

Dönüştürdüğünüz bu coinleri yine Binance, Gate io, Huobi Global veya herhangi bir borsaya aktarabilirsiniz.

DİKKAT !!!
"Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir" Bu içerik kripto para piyasaları ile ilgili bilgileri paylaşmak için oluşturulmuştur.
Kesinlikle yatırım yada al-sat tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için ''Risk Açıklaması ve Sorumluluk Reddi'' sayfamızı inceleyin.