Metamask Cüzdana TRON Ağı Ekleme

Metamask cüzdana Tron ağı ekleme işlemi nasıl yapılır? Tron ağı Metamask cüzdan tarafından destekleniyor mu? Tron ağı için en uygun cüzdanlar hangileri?

TRON ağı nedir?

TRON; Justin Sun tarafından kurulmuş, akıllı kontrat destekli ve merkezi olmayan uygulamalar için işletim sistemi olarak çalışan blokzinciri ağıdır. TRON ağı, sunduğu yüksek işlem kapasitesi, ölçeklenebilirlik ve ulaşılabilirlik seçenekleri ile merkezi olmayan uygulamalar için güçlü bir altyapı sunmaktadır.

Ethereum platformuna oldukça benzeyen TRON platformunun kriptopara birimi TRX olarak adlandırılmaktadır. 2014 yılında ortaya çıkan proje için en önemli adım 2017’de Justin Sun önderliğinde Singapur’da TRON Vakfı’nın kurulması ile gerçekleşmiştir. TRON blokzincirinin Varoluş Blok’u (Genesis Block) 25 Haziran 2018’de oluşturulmuştur.

TRON blokzincirinin kripto parası TRX nasıl saklanır?

TRX yüksek işlem hacmi ve geniş yatırımcı kitlesi sebebi ile Binance, Gate io, Huobi Global, Coinbase ve Hotbit gibi birçok önde gelen kripto para borsası tarafından listelenmiştir. Listeleme yapan borsalarda oluşturulan hesap ile sahip olunan TRX’ler saklanabilmektedir. Ancak ”ben borsada para tutmak istemiyorum, dijital varlıklarımı kişisel cüzdanda saklamak istiyorum” diyorsanız elbette bunu yapabilmenin de birkaç yöntemi mevcut.

Metamask cüzdana TRON ağı eklemek mümkün mü?

Bu yöntemlerden ise ilk akla gelen en çok tercih edilen kişisel cüzdanlardan biri olan Metamask oluyor. Ancak Metamask TRON ağı ekleme işlemini destekleyecek altyapıda olmadığı için maalesef Metamask cüzdana Tron ağı ekleme işlemi yapabilmek mümkün değil. Çünkü Metamask yapı gereği Ethereum ERC20 ağını destekleyen bir cüzdandır. TRON ise TRC20 blok zinciri olduğu için şuan Metamask cüzdana TRON ağı eklenememektedir.

Ancak TRON ağını destekleyen kişisel cüzdanlar da mevcuttur. Bunlardan en ok tercih edileni Trust Wallet ve Tron’un kendi kişisel cüzdanı olan Tronlink cüzdandır. Bu cüzdanlardan herhangi birine sahip olarak kripto paralarınızı bu cüzdanlarda barındırabilirsiniz.

Trust Wallet ile ilgili bilgi sahibi değilseniz, detaylı rehberimizi inceleyebilirsiniz; Trust Wallet Nedir, Kullanımı Nasıl? Trust Wallet Güvenilir mi?

DİKKAT !!!
"Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir" Bu içerik kripto para piyasaları ile ilgili bilgileri paylaşmak için oluşturulmuştur.
Kesinlikle yatırım yada al-sat tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için ''Risk Açıklaması ve Sorumluluk Reddi'' sayfamızı inceleyin.