Metamask AVAX Ağı Ekleme Nasıl Yapılır?

Metamask Cüzdana AVAX Ağı Nasıl Eklenir

Metamask cüzdana AVAX ağı ekleme işlemi nasıl yapılır? Metamask AVAX ağı ekleme işlemi detaylı rehberi.

Avalanche ağı nedir?

Avalanche ağı merkeziyetsiz finansal varlıklar, finans uygulamaları ile kripto para işlem platformları ve hizmetler için güvenli, pratik ve ölçeklenebilen bir yapı sunmak amacıyla oluşturuldu. Sitesinde yer alan bilgilere göre geliştiriciler Avalanche üzerinden kolayca güçlü, güvenilir uygulamalar ve karmaşık kural setlerine sahip özel blokzincir ağları oluşturabiliyor.

Avalanche üzerinden işlemler ise 3 saniyenin altında neticelenebiliyor. Karşılaştırma açısından Ethereum’da bu süre ortalama 6 dakikayı buluyor. Ayrıca Ava Labs, Avalanche’ın Bitcoin ve Ethereum’a göre çok daha enerji verimli olduğunu ifade ediyor.

Metamask Cüzdana AVAX Ağı ekleme

  • Cüzdana AVAX ağı eklemek için öncelikle Metamask cüzdan hesabınıza girerek, sağ üst köşede bulunan ağlar bölümüne tıklayın.
  • Açılan menünün altında ”Özel RPC” sekmesine tıklayarak, ağ ekleme bölümünü açın.
  • Açılan sayfada yeni ağ eklemek için bilgilerin girilmesi gereken satırlara sırası ile aşağıda ki verileri kopyalayarak yapıştırın.

Network Name: Avalanche Network
New RPC URL: https://api.avax.network/ext/bc/C/rpc
Chain ID: 43114
Symbol: AVAX
Block Explorer URL: https://cchain.explorer.avax.network/

  • Tüm verileri sırası ile ilgili satırlara yapıştırdıktan sonra ”Kaydet” butonuna tıklayarak Metamask Velas ağı ekleme işlemini sonlandırmış olacaksınız.

Avalanche (AVAX) coin nedir?

Ava Labs’in geliştirdiği ve Prof Dr. Emin Gün Sirer’in kurucusu olduğu Avalanche ağının kripto parası Avalanche coin, 2021’in en dikkat çeken değer kazançlarından birini elde etti. AVAX (Avalanche), ilk olarak Ava Labs tarafından 2018 yılında piyasaya sürüldü.

Standart olarak bir saniye altında işlem sonuçlandırma gücüne sahip ilk akıllı sözleşmeler ağı olan AVAX (Avalanche), akıllı sözleşmeleri ve diğer yeni nesil blokzinciri teknolojilerini kullanarak merkeziyetsiz bir şekilde finansal işlem yapmak isteyenlerin öncelikli tercihi olmayı hedefliyor.

DİKKAT !!!
"Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir" Bu içerik kripto para piyasaları ile ilgili bilgileri paylaşmak için oluşturulmuştur.
Kesinlikle yatırım yada al-sat tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için ''Risk Açıklaması ve Sorumluluk Reddi'' sayfamızı inceleyin.