Metamask Solana Ağı Ekleme Nasıl Yapılır?

Metamask Solana Ağı Ekleme

Metamask Solana ağı ekleme işlemi nasıl yapılır? Metamask ile Solana ağı uyumlu çalışır mı? Metamask Solana bağlantısı detaylı rehberi.

Metamask, kripto para yatırımcılarının en çok tercih ettiği kripto para cüzdanlarından bir tanesidir. Milyonlarca insanın aktif olarak kullandığı bu cüzdan hem tarayıcı tabanlı, hemde mobil sürüm olarak kullanılabilmektedir. Kolay arayüzü ve desteklediği bir çok blok zincir ağı ile destek veren Metamask, günden güne kullanıcı portföyünü büyütmektedir.

Metamask Solana ağı ekleme

Binance Smart Chain, Ethereum ve Polygon gibi bir çok blok zincir ağını destekleyen ve kullanımına imkan tanıyan Metamask, Solana ağı ile teknik açıdan farklı bir blok zincir yapısındadır.

Bu sebeple şuan için Metamask cüzdana Solana eklemek teknik olarak mümkün değildir. Ancak Solana’yı destekleyen cüzdanlar aracılığı ile bu blockchain yapısında olan coinlerinizi ve NFT’lerinizi saklayabilmeniz elbette mümkün.

Solana için kullanılabilecek cüzdanlar arasında PhantomSolFlareSolletMathWallet, Exodus ve Trust Wallet öne çıkıyor. Bu saydığımız cüzdanların tamamı Solana ağını destekliyor ve kullanılarına Solana coin barındırma imkanı sunuyor.

Solana ağı için öne çıkan bu cüzdanların en başında gelen Phantom, Solana yatırımcılarının en çok tercihi cüzdan olarak göze çarpıyor. Phantom cüzdan tarayıcı tabanlı çalışabilen ve oldukça kolay kullanım arayüzüne sahip bir kripto para cüzdanıdır. Ayrıca en çok kullanılan cüzdanlardan biri olan Trust Wallet’te Solana ağını destekleyen cüzdanlardan bir tanesidir. Dilerseniz Trust Wallet’e Solana ağı ekleme işlemini yaptıktan sonra kripto paralarınızı bu cüzdanda da saklayabilirsiniz.

Bu kişisel cüzdanların yanı sıra Binance, Gate io, Huobi Global, Ascendex ve Coinbase gibi global borsalar üzerinden de Solana alabilir ve spot cüzdan hesabınızda saklayabilirsiniz.

DİKKAT !!!
"Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir" Bu içerik kripto para piyasaları ile ilgili bilgileri paylaşmak için oluşturulmuştur.
Kesinlikle yatırım yada al-sat tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için ''Risk Açıklaması ve Sorumluluk Reddi'' sayfamızı inceleyin.